do kasy suma: 0,00 zł
Od czego zależy jakość żelu Uv/Led 0
Od czego zależy jakość żelu Uv/Led

Od czego zależy jakość żelu Uv/Led?

Żele budujące składają się z tych samych składników co lakiery hybrydowe, tylko w innych proporcjach. Głównym składnikiem żeli są oligomery, monomery stosuje się w znacznie niższym stężeniu, ponieważ obniżają lepkość. Jeżeli żel ma niską lepkość może sprawiać problem w pracy – zalewanie skórek, problem z zachowaniem uformowanego kształtu. To głównie budowa oligomeru ma wpływ na takie właściwości jak elastyczność, twardość, przyczepność. W żelach znajdują się również fotoinicjatory, dokładnie te same, które stosujemy w przypadku lakierów hybrydowych. Stężenie monomerów jest relatywnie niskie, stosuje się dokładnie te same monomery, jak w przypadku pozostałych produktów światłoutwardzalnych.

żele Za łatwość aplikacji żelu, samopoziomowanie, nie zalewanie skórek odpowiada właściwość określana jako rozlewność – dokładnie tak samo jak w przypadku lakierów hybrydowych. Rozlewność żelu reguluje się przez dodatek specjalnych substancji chemicznych. Co ważne, w przypadku lakierów hybrydowych zależy nam na szybkim poziomowaniu się produktu, w przypadku żelu zależy nam na wysokiej lepkości, która pozwala na budowę paznokcia i jednocześnie na właściwościach samopoziomujących. W związku z tym w żelach stosuje się inne substancje wpływające na rozlewność niż w przypadku lakierów hybrydowych. Jeżeli chodzi o cenę produkcji żelu to na ogół jest ona wyższa niż cena produkcji lakieru hybrydowego. Często obniża się cenę żelu stosując duże stężenie wypełniaczy takich jak krzemionka – można to zauważyć szczególnie w przeźroczystym żelu (jeżeli ma dużo krzemionki wydaje się mętny). Stosowanie wypełniaczy w dużym stężeniu to dokładnie ten sam zabieg jak w przypadku stosowania rozpuszczalników w lakierach hybrydowych.

Na ryku znajdują się żele oparte o zbliżone oligomery: DI-HEMA TRIMETHYLHEXYL DICARBAMATE, URETHANE ACRYLATE OLIGOMER, ALIPHATIC URETHANE ACRYLATE, ALIPHATIC URETHANE DIACRYLATE, EPOXY METHACRYLATE czy ISOPROPYLIDENEDIPHENYL BISOXYHYDROXYPROPYL METHACRYLATE.

Żele różnią się między sobą konsystencją, twardością, kolorem, łatwością pracy – ma na to wpływ stosunek stężeń poszczególnych surowców i substancja pomocnicza wpływająca na rozlewność. Cena surowców jest bardzo zbliżona. Nie jest prawdą, że droższe żele składają się z lepszych, droższych surowców.

 

 Zobacz przykładowe żele budujące

 

Wybrane produkty:

 

PALU Matrix gel silver MG3 5 g PALU Matrix gel silver MG3 5 g
Cena:22,00 zł
szt.
PALU Builder Gel Clear/15 ml PALU Builder Gel Clear/15 ml
Cena:24,00 zł
szt.
PALU Builder Gel Pink/30 ml PALU Builder Gel Pink/30 ml
Cena:38,00 zł
szt.

 

Następny wpis: Co to są frezarki do paznokci?

Poprzedni wpis: Jak dbać o pędzle do zdobień?

 

Komentarze do wpisu (0)

Te produkty mogą Ci się spodobać
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium