do kasy suma: 0,00 zł
Co to są frezarki do paznokci? 0
Frezarki

Frezarka kosmetyczna jako urządzenie służące do pomocy przy obróbce paznokci składa się z rączki, w której ukryty jest silnik elektryczny oraz obudowy, w której znajduje się zasilacz i regulator mocy/obrotów.

Frezarki dzielimy wg mocy oraz dopuszczalnych obrotów wirnika. Moce od 5 do 35 W to frezarki do obróbki dłoni i paznokci ze względu na niską moc urządzenia. Typowe profesjonalne frezarki zaczynają się mocą 45 W i czym ona większa tym urządzenie wydajniejsze. Występują też frezarki z pochłaniaczem, który zasysa większość startego naskórka do specjalnego worka. Wykorzystywany jest gównie do obróbki/pielęgnacji stóp. Większość frezarek ma prędkość obrotową do 30-35 tys. obrotów na minutę.

Najważniejszym elementem jest silnik, umieszczony w rączce. Występuję 2 rodzaje silników stosowanych we frezarkach. Są to silniki szczotkowe i bezszczotkowe. Droższe ale zdecydowanie lepsze są silniki bezszczotkowe, których główne zalety to:

 

1. Dłuższa praca i mniejsza awaryjność. Najczęstszą przyczyną uszkodzeń w elektronarzędziach jest zużywanie się szczotek.

2.Mniejsze gabaryty - ograniczenie potrzebnych części wpływa bezpośrednio na zmniejszenie rozmiarów urządzenia. Są mniejsze i lżejsze od odpowiedników z silnikami szczotkowymi.

3. Jest mocniejszy - ze względu na wyeliminowanie zbędnych oporów, tego typu silnik jest w stanie uzyskać dużo lepsze osiągi. Przekłada się to na lepszy moment obrotowy. W wielkim uproszczeniu silnik bezszczotkowy może pracować z taką samą mocą niezależnie od obrotów.

4. Regulacja prędkości jest dużo bardziej precyzyjna.

5. Wibracje są dużo mniejsze niż przy szczotkowym.

6. Silnik się nie nagrzewa tak jak jego szczotkowy „brat”.

Silniki bezszczotkkowe możemy otrzymać najczęściej w droższych urządzeniach i rozpoznać je po wąskiej rączce oraz cichej i bezwibracyjnej pracy.

 

 Zobacz przykładowe frezarki

Wybrane produkty:

 

Frezarka MEDIPOWER CMDV.3/HMD02 Frezarka MEDIPOWER CMDV.3/HMD02
Cena:3 999,00 zł
szt.

 

Następny wpis: Jak radzić sobie z obgryzionymi paznokciami?

Poprzedni wpis: Od czego zależy jakość żelu UV/LED?

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium