do kasy suma: 0,00 zł
Jak usunąć lakier hybrydowy? 0
Jak usunąć lakier hybrydowy?

Lakier hybrydowy to doskonałe rozwiązanie dla miłośniczek idealnego i trwałego manicure. W prosty sposób, przy użyciu preparatów pomocniczych, lakieru i akcesoriów, wykonać można efektowną stylizację paznokci w domowych warunkach. I choć hybryda utrzymuje się na paznokciach znacznie dłużej niż tradycyjny lakier, tak w końcu przychodzi moment, że trzeba ją ściągnąć. Pojawiające się z czasem odrosty są pierwszym sygnałem do tego, by wykonać świeży manicure.

Nieprawidłowe usuwanie lakieru hybrydowego to najczęstsza przyczyna występowania uszkodzeń paznokci. Omówimy więc najczęstsze błędy popełniane podczas zdejmowania hybrydy i podpowiemy, jak zrobić to prawidłowo.

Usuwanie lakieru hybrydowego - najczęściej popełniane błędy

Największym problemem, jak się okazuje, jest proces zdejmowania lakieru hybrydowego z paznokci. Na tym etapie popełnić można najwięcej błędów, które w efekcie skutkują uszkodzeniem płytki. Podczas usuwania hybrydy należy pamiętać o tym, by nie zdejmować warstwy lakieru metodami inwazyjnymi czy siłowymi. Przy okazji zdrapywania czy odrywania utwardzonego wcześniej lakieru zrywa się bowiem także wierzchnią warstwę paznokcia, przez co staje się on osłabiony i wrażliwy. Ponadto, manicure wykonany na zniszczonej płytce utrzymuje się zdecydowanie krócej niż na tej zdrowej. 

Jak ściągnąć lakier hybrydowy acetonem?

Usuwanie lakieru hybrydowego, choć wydaje się być skomplikowane, tak naprawdę jest bardzo proste. Jedną z najlepszych i najłatwiejszych metod zdejmowania lakieru hybrydowego z paznokci w domowych warunkach jest zastosowanie acetonu. Oczywiście hybrydę usunąć można także frezarką, jednak jest to urządzenie, które nieprawidłowo użytkowane może spowodować poważne uszkodzenie paznokci. Dlatego też, najbezpieczniejszym sposobem, szczególnie w przypadku osób początkujących, jest zdjęcie lakieru przy użyciu acetonu.

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, aby poprawnie usunąć lakier hybrydowy jest spiłowanie topu poprzez zmatowienie paznokci. Następnie, przy użyciu wacików bezpyłowych nasączonych dokładnie acetonem należy zmyć lakier z powierzchni paznokci. Waciki z preparatem należy przyłożyć do każdego paznokcia osobno. Dodatkowo, można owinąć palce folią aluminiową lub zastosować specjalne klipsy, które zapewnią odpowiedni nacisk i rozłożenie acetonu. Waciki należy trzymać na palcach przez około 10 minut. Pozostałe resztki rozpuszczonego lakieru hybrydowego należy delikatnie odsunąć przy pomocy kopytka lub drewnianego patyczka. Wszelkie pozostałości należy wyrównać bloczkiem polerskim. Tak oczyszczone paznokcie, są gotowe do nałożenia świeżego manicure.

 Zobacz przykładowe preparaty

 

Wybrane produkty:

PALU Cuticle Remover 1 11 ml PALU Cuticle Remover 1 11 ml
Cena:13,00 zł
szt.
PALU Primer Kwasowy 1 11 ml PALU Primer Kwasowy 1 11 ml
Cena:17,00 zł
szt.
PALU Remover 2 500 ml PALU Remover 2 500 ml
Cena:14,00 zł
szt.

 

Następny wpis: Remover czy aceton - jak ściągać hybrydy?

Poprzedni wpis: Jak wzmocnić zniszczoną płytkę paznokci?

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium