do kasy suma: 0,00 zł
Jak piłować paznokcie? 0
Jak piłować paznokcie?

Choć piłowanie paznokci wydaje się być niezwykle prostą czynnością, to w trakcie jej wykonywania popełnić można szereg błędów. By pozostały one mocne i zdrowe, warto wyposażyć się w przydatne akcesoria i stosować się do kilku ważnych zasad. Zastanawiasz się czym powinno się piłować paznokcie i jak to zrobić dobrze? Zapoznaj się z przygotowanym przez nas poradnikiem i praktycznymi wskazówkami.

Rodzaje pilników do paznokci

Zanim przejdziesz do właściwego piłowania paznokci powinnaś wiedzieć, czym możesz to zrobić. Oczywiście chodzi tutaj o rodzaj pilniczka. Dostępne powszechnie pilniki do paznokci różnią się od siebie m.in. gradacją i kształtem. To, co ma jednak szczególne znaczenie w kwestii piłowania to materiał, z jakiego zostały wykonane. Wybraliśmy i omawiamy te, które cieszą się największą popularnością.

  1. Pilniczki metalowe. To niezwykle trwałe i wygodne w użytkowaniu akcesoria. Ich cienki kształt pozwala na dokładne nadanie paznokciom pożądanego kształtu. Odpowiednio dezynfekowane mogą posłużyć nawet wiele lat. Polecane są szczególnie przy piłowaniu sztucznych paznokci, bowiem przy naturalnych powodują ich rozdwajanie.
  2. Pilniczki papierowe. Wyróżniają się niską ceną, stąd też są najczęściej kupowanymi akcesoriami. Można je stosować zarówno do paznokci naturalnych, jak i również sztucznych. Są jednak mało trwałe i łatwo ulegają uszkodzeniom, dlatego stosuje się je zazwyczaj jednorazowo.
  3. Pilniczki szklane. To akcesoria niezwykle trwałe, wymagają jednak szczególnej ostrożności, bowiem są bardzo kruche i podatne na uszkodzenia. Z upływem czasu nie tępią się, nie tracą swoich właściwości, a dodatkowo można je łatwo utrzymać w czystości. Są idealne do zachowania zdrowych paznokci, nie rozdwajają ich i wygładzają.

Najważniejsze zasady dotyczące piłowania paznokci

Kiedy już wybierzesz odpowiedni dla siebie pilniczek, możesz przejść do nadawania swoim paznokciom pożądanego kształtu. Jeśli nie chcesz uszkodzić płytki i zależy Ci na estetycznym, a przede wszystkim zdrowym wyglądzie, pamiętaj o kilku ważnych zasadach:

  1. Piłuj paznokcie przed zmyciem kolorowego lakieru. Ten trik pomoże Ci zapanować nad ich pożądanym kształtem - pomalowane paznokcie są bowiem znacznie twardsze,
  2. Piłuj paznokcie na sucho. Wówczas nie są tak podatne na wyginanie i łatwiej nadać im pożądany kształt,
  3. Staraj się piłować paznokcie tylko w jedną stronę. Pozwoli to uchronić je przed rozdwojeniem,
  4. Nie przyciskaj pilniczka zbyt mocno do paznokcia. Może to spowodować nierówności w piłowaniu,
  5. Po zakończeniu piłowania dokładnie umyj ręce. Dzięki temu sprawdzisz czy nadany kształt jest prawidłowy i czy spod paznokci nie wystają niedopiłowane warstwy. 

 

 Zobacz ofertę pilników do paznokci 

 

Wybrane produkty:

Stylistic Pilnik Prosty 180/240 szt. Stylistic Pilnik Prosty 180/240 szt.
Cena:2,90 zł
szt.
Stylistic Pilnik Prosty 80/100 szt. Stylistic Pilnik Prosty 80/100 szt.
Cena:2,90 zł
szt.
Stylistic Pilnik Banan 100/180 szt. Stylistic Pilnik Banan 100/180 szt.
Cena:2,90 zł
szt.

 

 

Następny wpis: Co to jest baza do paznokci?

Poprzedni wpis: Remover czy aceton - ściąganie hybryd

 

Komentarze do wpisu (0)

Te produkty mogą Ci się spodobać
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium